KOMUNIKAT

W związku z zaistniałą sytuacją rozsyłania zapytań, w trybie dostępu do informacji publicznej, dotyczących funkcji Inspektora Ochrony Danych oraz sposobów realizacji wymogów ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, a także działań określonych w  Krajowych Ramach Interoperacyjności, informujemy że:

  • SABI – Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych nie wysyła i nigdy nie wysyłało tego typu zapytań do jakichkolwiek podmiotów w Polsce,
  • Osoba podpisująca się pod wnioskami nie reprezentuje naszego Stowarzyszenia, nie jest w nim zatrudniona, naszemu Stowarzyszeniu nie jest znana taka osoba,
  • Korespondencja dotycząca działań Stowarzyszenia wysyłana jest zawsze z domeny sabi.org.pl

Jednocześnie stanowczo wyrażamy dezaprobatę i sprzeciw wobec tego typu działań, które godzą  w dobre imię naszego Stowarzyszenia posiadającego renomę oraz jednocześnie godzi w środowisko Inspektorów Ochrony Danych w Polsce.

Mając na uwadze powyższe, jako organizacja działająca na rzecz ochrony danych osobowych, apelujemy o zaniechanie takich działań obecnie i w przyszłości.

Zarząd Stowarzyszenia SABI