Jubileuszowy 25 Kongres IOD

W dniach 26-28 września 2022 r. odbędzie się Jubileuszowy 25 Kongres IOD.

Po przerwie spowodowanej pandemią, firma ENSI (Członek wspierający SABI) wraca z ciekawymi tematami i najlepszymi ekspertami w roli prelegentów, a to wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody, na Mazurach, w Hotelu Azzun Orient SPA & Wellness.


Patronat nad wydarzeniem objęło
SABI, a Partnerem Kongresu jest Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

 

Pierwsza część, debata wprowadzająca do 25 Kongresu IOD, będzie poświęcona zmianom zachodzącym w wykonywaniu funkcji IOD w czasach RODO. W II i III części Kongresu odbędą się dyskusje na temat bieżących problemów ochrony danych osobowych i ochrony danych osobowych w kontekście innowacji technologicznych.

Tradycją jest, że dyskusje i wystąpienia podczas Kongresu prowadzą najlepsi w kraju eksperci praktycy, którzy na co dzień zajmują się tematem ochrony danych. Wśród prelegentów pojawiali się i pojawią członkowie Zarządu SABI oraz Członkowie Stowarzyszenia, m.in. Maciej Byczkowski, mec. Xawery Konarski i prof. Grzegorz Sibiga.

Prelegenci, których lista będzie na bieżąco aktualizowana, poruszą tematy dotyczące, m.in.:

  • rozliczalności IOD i podejściu opartym na ryzyku w jego działalności
  • polis ubezpieczeniowych
  • transferu danych osobowych do państw trzecich
  • obowiązków i odpowiedzialności ADO i procesora w świetle decyzji Prezesa UODO oraz wyroków sądowych
  • innowacji technologicznych w kontekście ochrony danych (chmura obliczeniowa, cookies, cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, internet rzeczy, Blockchain) 

W czasie Kongresu nie zabraknie także tradycyjnej biesiady Inspektorów ochrony danych!

Niezmiennie od wielu lat członkowie naszego Stowarzyszenia mogą skorzystać z niższej ceny za udział w Kongresie. Szczegółowe informacje na temat Kongresu, lista prelegentów, oraz formularz zgłoszeniowy wraz z informacją na temat kosztów udziału znajdują się na stronie: https://ensi.net/25-kongres-iod

Kongres IOD jest kontynuacją Kongresu ABI – najważniejszego dorocznego spotkanie środowiska Administratorów Bezpieczeństwa Informacji w Polsce, organizowanego przez ENSI od 1999 r. Do 2019 r. odbyły się 24 Kongresy, podczas których odbywały się dyskusje na temat najważniejszych bieżących i praktycznych problemów realizacji zadań i obowiązków ochrony danych osobowych (https://ensi.net/kongresy-konferencje/).